Per pastaruosius dešimt dvylika metų buhalterinių paslaugų sektorius labai išsivystė. Šis reiškinys gana lengvai paaiškinamas. Buhalterinės paslaugos yra paklausios. Jų paklausą lėmė tai, kad įmonėms dažnai naudingiau pirkti buhalterines paslaugas negu samdyti atskirą buhalterį.
Buhalterinių paslaugų privalumai yra šie:
Mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms ekonomiškiau pirkti buhalterinės paslaugas negu samdytis buhalterį. Kaip žinoma, buhalterio darbo kainą sudaro jo darbo užmokestis, Sodros ir garantinio fondo mokėjimai. Taigi ne visos įmonės gali leisti pinigų srautus darbuotojui išlaikyti. Taip pat nėra garantijos, kad apskaita bus sutvarkyta teisingai.
Įmonės norėdamos pirkti buhalterines paslaugas pasirašo buhalterinių paslaugų sutartį, pagal kurią buhalterinių paslaugų įmonė įsipareigoja teikti kokybiškas paslaugas. Be to, buhalterinių paslaugų įmonės privalo turėti draudimą. Įmonės įgauna daugiau garantijų.
Svarbu paminėti ir tai, kad bendrovių vadovams nereikia aprūpinti buhalterio visomis reikalingomis darbo priemonėmis: kanceliarija, kompiuteris, apskaitos programa ir panašiai.
Buhalterinių paslaugų kainos mažoms įmonėms yra žymiai žemesnės negu buhalterio norimas atlyginimas.
Tačiau buhalterių paslaugos nėra labai tinkamos stambioms įmonėms. Tai galima paaiškinti tuo, kad įmonės vienam darbuotojui paveda tvarkyti buhalteriją daugiau negu vienos bendrovės, todėl darbo krūvis paskirstomas tarp visų įmonių. Atsiranda tikimybė, kad stambiai įmonei neužtektų reikiamo dėmesio. Didelėse įmonėse dažnai reikia įvairios finansinės informacijos, kurią operatyviai gali pateikti tik nuosavas buhalteris.
Įmonės vadovas priimdamas sprendimą dėl apskaitos vedimo visada turi atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia turi įvertinti savo finansines galimybes. Antra, nustatyti finansinės apskaitos naudojimo svarbą savo įmonėje. Ir paskutinis dalykas – ateities vizijos.